Dzięki Ci, Panie, za Jana Pawła II

Scenariusz słowno-muzyczny

Scenariusz słowno-muzyczny wykorzystujący ciekawostki i anegdoty z życia papieża, który może być przydatny przy organizacji przedstawień w Roku Jana Pawła II.

Scenografia:

  • motto: „Dzieci są uśmiechem nieba powierzonym ziemi”;
  • portret papieża na sztalugach;
  • flagi papieska i narodowa;
  • gołębie wycięte z papieru;
  • krzyż;
  • wazon;
  • świece;
  • zegar z ustawioną godziną śmierci papieża, przysłonięty czarnym materiałem;
  • kartka z kalendarza z dnia śmierci Ojca Świętego;
  • ekran, na którym w trakcie przedstawienia wyświetlane są zdjęcia papieża.  

Pokaz prezentacji multimedialnej ze zdjęciami krajobrazów górskich lub kwiecistych łąk, w tle piosenka Pozdrów nas jeszcze raz, Janie Pawle w wykonaniu uczniów.

Narrator:
Niektórzy mogliby odnieść wrażenie, że Jan Paweł II był człowiekiem poważnym. I tu się mylą. Papież był pełny życia. Czynnie uprawiał sport, bardzo lubił ruch i przyrodę. Pływał, grał w ping-ponga, chodził po górach, jeździł na nartach, lubił oglądać mecze. Miał też nowe hobby, był zafascynowany internetem. Twierdził, że „internet jest cudownym narzędziem, by szerzyć słowo Boże i wspierać pokój na świecie”. Lubił zupę jarzynową, spaghetti, sernik i kremówki. Tryskał zwariowanym poczuciem humoru. Dzisiaj spotykamy się nie tylko po to, aby mówić o nim podniośle. Chcemy pokazać, jak wiele było w nim radości i jak bardzo kochał nas – dzieci i młodzież. Posłuchajcie kilku anegdot o nim.

Uczeń 1:
W szkole Karol dał się poznać jako bardzo żywy, zdolny, bystry uczeń. „Świadectwa Lolka (bo tak go nazywano) były nudne, same piątki” – mówili koledzy ze szkoły. Jako chłopak był jednym z najlepszych wadowickich bramkarzy. Koledzy wspominają, że strzelenie mu gola było trudne: „Chłop był fest, a ręce miał długie”. Ułożyli też o nim dwuwiersz: „Poznajcie Lolka Wojtyłę, wnet poruszy ziemi bryłę”.

Uczeń 2:
Karol był dobrym kolegą, choć podpowiadania i odpisywania nie uznawał, ale był tolerancyjny, gdy ktoś z sąsiadów zapuszczał oko do jego klasówki. Kiedy nadszedł dzień egzaminu matural(...)

Dostęp do pełnego scenariusza możesz uzyskać w ciągu minuty, za 9 zł.

 

Alicja Maciejewska

Cena: 9 zł

Dane techniczne:
Format pliku: pdf
Rozmiar: 450,57 KB
Liczba stron: 2

+ Forma płatności

Za scenariusze zapłacisz za pomocą bezpiecznego pośrednika płatności: PayU. Możesz zapłacić przelewem bankowym, kartą płatniczą i poprzez BLIK.

+ Jak otrzymam scenariusz?

Od razu po zapłaceniu za artykuł wyświetli się przycisk umożliwiający pobranie pliku PDF do wydrukowania. Żeby artykuł nie zginął, wyślemy ci także link do pobrania mailem. Będzie aktywny przez 30 dni.

Z materiałów repertuarowych „Biblioteki w Szkole” korzystam od kilkunastu lat.
Sprawdziły się podczas wielu szkolnych uroczystości.

Opinia pochodzi z ankiety czytelników, przeprowadzonej w kwietniu 2016 r.

Co to za scenariusze?

Pochodzą z miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i „Wszystko dla Szkoły”, z których szkoły od prawie 30 lat czerpią scenariusze na przeróżne okazje.
Ich autorzy to praktycy, którzy zorganizowali wiele przedstawień i apeli; doświadczeni pedagodzy, poloniści, opiekunowie kółek teatralnych.

Jak to działa?

1
Każdy scenariusz kosztuje tylko 9 zł.
2
Pobierzesz go w formacie PDF do wydrukowania. Legalnie. Nikt nie zarzuci szkole, że wykorzystuje scenariusz, do którego nie ma praw.
3
Zapłać za pomocą szybkiej płatności elektronicznej i natychmiast pobierz zakupiony scenariusz.