Miłość mi wszystko wyjaśniła.

Scenariusz poświęcony pamięci Jana Pawła II

Scenariusz zapoznaje uczniów z biografią Jana Pawła II, przytacza wspomnienia, ciekawostki, anegdoty. Zawiera także fragmenty twórczości poetyckiej papieża. Materiał przeznaczony dla uczniów gimnajum i szkoły ponadgimnazjalnej. Jego realizacja zajmuje około 40 minut. Sprawdzony w praktyce.

Czas realizacji scenariusza – około 40 minut.

W scenariuszu wykorzystano utwory pochodzące z książki Karol Wojtyła: Poezje zebrane. Jan Paweł II: Tryptyk rzymski. Przy cytowanych wierszach podano numery stron, z których utwory pochodzą.

Wszyscy wykonawcy ubrani w białe togi wchodzą na scenę, w tle muzyka Niech mówią, że to nie jest miłość z płyty Oratorium „Tu es Petrus”. Prowadzący spotkanie narratorzy siadają przy okrągłym stoliku, na którym płonie świeczka. Recytatorzy i chórek siadają na piętrowych schodkach – praktykablach. Dekoracja z pastelowych tkanin w kolorze białym i żółtym, wiosenne gałęzie wierzb. Papierowe gołębie wykonane techniką origami, portret Papieża naszkicowany węglem lub zdjęcie.

Narrator I:

Jan Paweł II, Papież, bohater naszego dzisiejszego spotkania. Człowiek wyjątkowy, ukochana postać w bieli. Był kapłanem niezwykłym – pisał wiersze i dramaty, chodził po górach, prowadził teatr amatorski. Modlił się, wiosłował po mazurskich jeziorach. Nie czekał na wyciągnięte do zgody ręce, lecz sam je podawał, odwiedzając chrześcijańskie świątynie, synagogi, meczety. Nie patrzył z wyższością na hołdy z perspektywy odległych mównic, lecz klęczał i całował ziemię. Taki człowiek mógłby przecież otaczać się kamiennymi murami pałaców – przysługiwało mu to z racji pełnionego urzędu. Narrator II:

Tymczasem On, zawsze na przekór, wychodził naprzeciw inności, łamiąc wszelkie rygory, wiecznie poza protokołem. On, jedyny w swoim rodzaju, omijał patos oraz łamał barierę oficjalności serdecznym i szczerym śmiechem. Takim Go zapamiętamy, takiego kochamy, taki Jego obraz chcemy tu dziś przywołać. Choć coraz trudniej mówić o Janie Pawle II, tak bardzo przerastał naszą małość. „Chluba i (...)

Dostęp do pełnego scenariusza możesz uzyskać w ciągu minuty, za 9 zł.

 

Bogumiła Pińczuk

Cena: 9 zł

Dane techniczne:
Format pliku: pdf
Rozmiar: 463,25 KB
Liczba stron: 3

+ Forma płatności

Za scenariusze zapłacisz za pomocą bezpiecznego pośrednika płatności: PayU. Możesz zapłacić przelewem bankowym, kartą płatniczą i poprzez BLIK.

+ Jak otrzymam scenariusz?

Od razu po zapłaceniu za artykuł wyświetli się przycisk umożliwiający pobranie pliku PDF do wydrukowania. Żeby artykuł nie zginął, wyślemy ci także link do pobrania mailem. Będzie aktywny przez 30 dni.

Z materiałów repertuarowych „Biblioteki w Szkole” korzystam od kilkunastu lat.
Sprawdziły się podczas wielu szkolnych uroczystości.

Opinia pochodzi z ankiety czytelników, przeprowadzonej w kwietniu 2016 r.

Co to za scenariusze?

Pochodzą z miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i „Wszystko dla Szkoły”, z których szkoły od prawie 30 lat czerpią scenariusze na przeróżne okazje.
Ich autorzy to praktycy, którzy zorganizowali wiele przedstawień i apeli; doświadczeni pedagodzy, poloniści, opiekunowie kółek teatralnych.

Jak to działa?

1
Każdy scenariusz kosztuje tylko 9 zł.
2
Pobierzesz go w formacie PDF do wydrukowania. Legalnie. Nikt nie zarzuci szkole, że wykorzystuje scenariusz, do którego nie ma praw.
3
Zapłać za pomocą szybkiej płatności elektronicznej i natychmiast pobierz zakupiony scenariusz.