Tylko taki wiele znaczy, kto nie bierze dopalaczy

Tylko taki wiele znaczy, kto nie bierze dopalaczy

Scenariusz spektaklu profilaktycznego

Scenariusz profilaktyczny ukazujący cynizm pracowników przemysłu narkotykowego i zagrożenia związane z dopalaczami bez zbędnego moralizowania, na autentycznych przykładach.

SCENA I

Para wraca z lotniska obładowana torbami. To opaleni, roześmiani, radośni producenci dopalaczy.

On: Fantastyczny był ten wyjazd!

Ona: O tak. Czuję, że jestem do tego stworzona. Palmy, biały piasek, słońce od rana do wieczora, drinki z palemką, dyskoteki pod gwiazdami do białego rana, śniadanie do łóżka. No raj.

On: Hotel tez bardzo przyjemny, cztery gwiazdki to już coś.

Ona: A ten basen przy hotelu… marzenie. Wiesz, uważam, że powinniśmy jak najszybciej tam wrócić. Szczególnie teraz, gdy w Polsce nadal jest chłodno.

On: Tak, kochanie. Ja też tak uważam, ale najpierw muszę dopilnować interesu – w końcu żyjemy z tych baranów, które wezmą wszystko, cokolwiek się im podetknie…

Ona: Dobrze, więc ty się tym zajmij, ja muszę uzupełnić garderobę. Potrzebuję kilku nowych sukienek, no i ten obiecany kabriolecik…

On: Kochanie, kup sobie wszystko, czego zechcesz. Niczego sobie nie żałuj.

On wychodzi z walizkami, Ona zostaje i wyciąga telefon. Wybiera numer i zaczyna rozmowę.

Ona: Marzenka? Właśnie wróciliśmy. Ależ oczywiście, mam ci tyle do opowiadania. Teraz? Nie, moja droga. Najprędzej jutro. No coś ty? Serio? Beata?… Bardzo jestem ciekawa, ale dzisiaj padam z nóg… Jestem nieprzytomna ze zmęczenia… Jak to czym? Lotem, zakupami, powrotem do Polski. No i jak sobie pomyślę, że znowu musimy użerać się z tymi pożal się Boże pracownikami, to mi się wszystkiego odechciewa. Człowiek sam musi wszystkiego dopilnować…

Wciąż rozmawiając, schodzi ze sceny.

SCENA II

Laboratorium chemicz(...)

Dostęp do pełnego scenariusza możesz uzyskać w ciągu minuty, za 9 zł.

 

Dorota Olejnik

Cena: 9 zł

Dane techniczne:
Format pliku: pdf
Rozmiar: 477,16 KB
Liczba stron: 5

+ Forma płatności

Za scenariusze zapłacisz za pomocą bezpiecznego pośrednika płatności: PayU. Możesz zapłacić przelewem bankowym, kartą płatniczą i poprzez BLIK.

+ Jak otrzymam scenariusz?

Od razu po zapłaceniu za artykuł wyświetli się przycisk umożliwiający pobranie pliku PDF do wydrukowania. Żeby artykuł nie zginął, wyślemy ci także link do pobrania mailem. Będzie aktywny przez 30 dni.

Z materiałów repertuarowych „Biblioteki w Szkole” korzystam od kilkunastu lat.
Sprawdziły się podczas wielu szkolnych uroczystości.

Opinia pochodzi z ankiety czytelników, przeprowadzonej w kwietniu 2016 r.

Co to za scenariusze?

Pochodzą z miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i „Wszystko dla Szkoły”, z których szkoły od prawie 30 lat czerpią scenariusze na przeróżne okazje.
Ich autorzy to praktycy, którzy zorganizowali wiele przedstawień i apeli; doświadczeni pedagodzy, poloniści, opiekunowie kółek teatralnych.

Jak to działa?

1
Każdy scenariusz kosztuje tylko 9 zł.
2
Pobierzesz go w formacie PDF do wydrukowania. Legalnie. Nikt nie zarzuci szkole, że wykorzystuje scenariusz, do którego nie ma praw.
3
Zapłać za pomocą szybkiej płatności elektronicznej i natychmiast pobierz zakupiony scenariusz.