Jak zdrowo się odżywiać?

– scenariusz przedstawienia na temat piramidy zdrowego żywienia

Występują:
Ala i Jaś; pacynki: Smok, Tygrys, Papuga, Małpka i Osioł (takie występują w naszym teatrzyku pacynkowym, ale oczywiście mogą być inne); kukiełki: Biedronka, Cukier, Sól, Chipsy, Lizak (duży), Czekolada, Słodki napój, Jabłko, Marchew, Kapusta, Burak, Woda mineralna, Chleb razowy – wykorzystujemy opakowania po cukrze, soli, chipsach, puszkę po napoju, butelkę po wodzie mineralnej, owoce, warzywa – mogą być prawdziwe lub namalowane na kartonie, podobnie jak kromka razowego chleba; oczywiście doklejamy takim kukiełkom oczka, nosek, usta.

Ala: Słyszałeś, że mamy tylko tydzień, by przygotować na lekcję wychowawczą prezentację o tej nowej piramidzie?

Jaś (wchodzi jej w słowo): No coś ty, odkryli jakąś nową piramidę?! Pierwsze słyszę! Musiała być chyba zakopana na pustyni.

Ala: Hej, a może jednak byś wysłuchał do końca, co mam do powiedzenia… A poza tym znów nie uważałeś na lekcji, skoro nie wiesz, o czym mówię!

Jaś: Słyszałem dokładnie – mamy zrobić prezentację o jakiejś nowej piramidzie.

Ala: Tak, piramidzie, (akcentuje) ale chodzi o piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Jaś (rozczarowany): Acha, o odżywianiu. Trochę nudne, a poza tym każdy wie, jak się odżywiać: najlepiej jeść to, co się lubi! Prosta sprawa.

Ala: Wcale nie taka prosta. Może spotkamy się u mnie w piątek po lekcjach i pomyślimy, jak przygotować naszą prezentację?

Jaś: A o czym tu rozmyślać? Siadamy przed komputerem i wklejamy fajne obrazki.

Ala: Ale pani powiedziała, że to ma nie by�(...)

Dostęp do pełnego scenariusza możesz uzyskać w ciągu minuty, za 9 zł.

 

Ewa Sobczyńska

Cena: 9 zł

Dane techniczne:
Format pliku: pdf
Rozmiar: 3,76 MB
Liczba stron: 3

+ Forma płatności

Za scenariusze zapłacisz za pomocą bezpiecznego pośrednika płatności: PayU. Możesz zapłacić przelewem bankowym, kartą płatniczą i poprzez BLIK.

+ Jak otrzymam scenariusz?

Od razu po zapłaceniu za artykuł wyświetli się przycisk umożliwiający pobranie pliku PDF do wydrukowania. Żeby artykuł nie zginął, wyślemy ci także link do pobrania mailem. Będzie aktywny przez 30 dni.

Z materiałów repertuarowych „Biblioteki w Szkole” korzystam od kilkunastu lat.
Sprawdziły się podczas wielu szkolnych uroczystości.

Opinia pochodzi z ankiety czytelników, przeprowadzonej w kwietniu 2016 r.

Co to za scenariusze?

Pochodzą z miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i „Wszystko dla Szkoły”, z których szkoły od prawie 30 lat czerpią scenariusze na przeróżne okazje.
Ich autorzy to praktycy, którzy zorganizowali wiele przedstawień i apeli; doświadczeni pedagodzy, poloniści, opiekunowie kółek teatralnych.

Jak to działa?

1
Każdy scenariusz kosztuje tylko 9 zł.
2
Pobierzesz go w formacie PDF do wydrukowania. Legalnie. Nikt nie zarzuci szkole, że wykorzystuje scenariusz, do którego nie ma praw.
3
Zapłać za pomocą szybkiej płatności elektronicznej i natychmiast pobierz zakupiony scenariusz.