Słodyczy ciut…

Scenariusz zachęcający do jedzenia warzyw i owoców na podstawie opowiadania Aleksandry Perkowskiej Uparta kózka.

Występują:
mama kózki, tata kózki, kózka Zosia, koń Wojtek, kotki: Miaulinka i Teoś; myszki: Pipi i Miki; króliki: Radek, Kajtek i Marcel; pies Dinuś.

Dzieci mogą mieć przygotowane maski zwierząt lub tylko opaski z uszkami, mogą też mieć przypięte wizytówki lub trzymać pluszaki/ wizerunki zwierzątek wycięte z kartonu.

Moje wnuki Lara i Bruno bardzo lubią opowiadania Aleksandry Perkowskiej z książeczki Na farmie. ich ulubionym opowiadaniem jest to o upartej kózce Zosi. Postanowiłam przerobić je na scenariusz: dodałam kilka postaci, ale tylko po to, by było więcej ról do zagrania.

Scenariusz można wykorzystać przy różnych okazjach związanych z promocją zdrowego odżywiania, np. w czasie obchodów Światowego Dnia Owoców i Warzyw lub Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Wszyscy (na melodię Stary niedźwiedź mocno śpi – wybieramy oczywiście podkład muzyczny bez odgłosów chrapania, a najlepiej, jeśli będziemy mieli akompaniament własny):

Na podwórku fajnie jest, (2x)
razem się bawimy,
razem pracujemy,
na podwórku fajnie jest! (2x)

Pewnie chcecie poznać nas, (2x)
więc się przedstawiamy,
przed wami kłaniamy (kłaniają się)
i już zaczynamy grać! (2x)

Koń Wojtek: Nazywam się Wojtek i mam zaszczyt przedstawić…

Koń przedstawia, a wymienieni bohaterowie wychodzą do przodu i się kłaniają.

Koń Wojtek: Oto kózka Zosia i jej rodzice… kotki: Teoś i Miaulinka… myszki: Pipi i Miki, króliki: Radek, Kajtek i Marcel, i piesek Dinuś.
Przedstawimy wam historię, która zdarzyła się naprawdę na naszym wesołym podwórku, nauczyła czegoś kózkę Zosię i mamy nadzieję, że was nauczy także – zaczynamy!

Mama kózki: Taka jestem dumna! Nasza córeczka Zosieńka pilnie się uczy, jest roztropna, wiecznie uśmiechnięta, naprawdę ładna z niej kózka.

Tata kózki: Masz rację, to wszystko prawda, ale niestety ma wielka wadę(...)

Dostęp do pełnego scenariusza możesz uzyskać w ciągu minuty, za 9 zł.

 

Ewa Sobczyńska

Cena: 9 zł

Dane techniczne:
Format pliku: pdf
Rozmiar: 82,89 KB
Liczba stron: 2

+ Forma płatności

Za scenariusze zapłacisz za pomocą bezpiecznego pośrednika płatności: PayU. Możesz zapłacić przelewem bankowym, kartą płatniczą i poprzez BLIK.

+ Jak otrzymam scenariusz?

Od razu po zapłaceniu za artykuł wyświetli się przycisk umożliwiający pobranie pliku PDF do wydrukowania. Żeby artykuł nie zginął, wyślemy ci także link do pobrania mailem. Będzie aktywny przez 30 dni.

Z materiałów repertuarowych „Biblioteki w Szkole” korzystam od kilkunastu lat.
Sprawdziły się podczas wielu szkolnych uroczystości.

Opinia pochodzi z ankiety czytelników, przeprowadzonej w kwietniu 2016 r.

Co to za scenariusze?

Pochodzą z miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i „Wszystko dla Szkoły”, z których szkoły od prawie 30 lat czerpią scenariusze na przeróżne okazje.
Ich autorzy to praktycy, którzy zorganizowali wiele przedstawień i apeli; doświadczeni pedagodzy, poloniści, opiekunowie kółek teatralnych.

Jak to działa?

1
Każdy scenariusz kosztuje tylko 9 zł.
2
Pobierzesz go w formacie PDF do wydrukowania. Legalnie. Nikt nie zarzuci szkole, że wykorzystuje scenariusz, do którego nie ma praw.
3
Zapłać za pomocą szybkiej płatności elektronicznej i natychmiast pobierz zakupiony scenariusz.